Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dijital Sağlık Alanında Çalışmalarına Hız Katıyor!

TEKNOPOL İSTANBUL, Teknopolis TTO ve SBÜ TEKMER ortaklığı ile "Sağlık Teknolojilerinde Yenilik ve Dönüşüm" toplantısı Teknopol İstanbul Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Orhan ÇÖMLEK ve SBÜ Tekmer Genel Müdürü Gozde TÜYSÜZ önderliğinde SBÜ TEKMER ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.

Teknopol İstanbul girişimcilerinden Tan Umut KÖKER'in geliştirmiş olduğu; Dünyanin bir cok ülkesinde, önemli kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılan ve Dünyanın en yüksek çözünürlüğünü sağlayan Holoarc 3 boyut teknolojisi, teknolojinin lisans ve geliştirme hak sahibi olan Holocity firmasi tarafından SBÜ TEKMER’de de kurulmuştur. Hologram cihazının tanıtımı ve geliştirilebilecek projeler hakkında gerçekleştirilen toplantıya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemalettin AYDIN, Rektör Yardımcıları, Senato Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Fakülte Dekanları ve Akademisyenler katılım sağlamıştır.

Yenilikçi sağlık teknolojilerinin günümüzde hız kazanmasıyla beraber hologram teknolojisinin Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin eğitimlerinde kullanılması ve akademi sanayi iş birliklerinin geliştirilerek sağlıkta ileri teknoloji Ar-Ge çalışmalarının yapılması hakkında istişareler yapılmıştır.

Sağlık alanındaki dijital dönüşümü desteklemeye ve bu yolda öncü olmaya devam edeceğiz.