Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin Ar-Ge çalışmalarına yön verebilmek ve laboratuvar desteğini sağlamak üzere kurulan Validebağ Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (DETUAM)'nin Validebağ Parkında açılış töreni 03.05.2023 tarihinde gerçekleştirildi. TEKNOPOL İSTANBUL ve Teknopolis TTO ekibi olarak bizler de açılışta yerimizi aldık.
Açılışa katılan Sağlık Bakanı Yardımcısı Sebahattin Aydın, Japonya'nın İstanbul Büyükelçisi Kasahara KENİCHİ, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. CEVDET ERDÖLBoğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İNCİ ve DETUAM Müdürü Prof. Dr. Şaban TEKİN yaptıkları açılış konuşmalarında Ar-Ge ve proje yönetimine vurgu yaparak, DETUAM'ın Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve ülkemiz Ar-Ge ekosistemine sağlayacağı katkıların önemini ifade ettiler. Biz de Teknopol İstanbul olarak DETUAM'ın sahip olduğu imkân ve kabiliyetler ile geliştireceği yetenekler çerçevesinde ekosisteme ihtiyaç duyduğu endüstriyel hizmetleri birlikte sunmanın heyecanı içerisinde olacağız.

SBU DETUAM VALİDEBAĞ ARAŞTIRMA PARKI'nın açılış törenine nazik daveti için DETUAM Müdürü Prof. Dr. Şaban TEKİN'e teşekkürlerimizi sunarız. Ar-Ge ekosistemine SBU DETUAM VALİDEBAĞ ARAŞTIRMA PARKI hayırlı uğurlu olmasını dileriz.