Sevinçli ve Gururluyuz! 
Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) 2021 Performans Endeks sonuçlarına göre “Erken Aşama TGB” kategorisinde 3.lük ödülünü aldık. 
2019 yılında faaliyete geçmiş Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Sağlık Teknokenti A.Ş. (Teknopol İstanbul) olarak, 2 yıllık özverili çalışmalarımız sonucunda 10219 m2’lik kapalı alanımızda %35’i kuluçka firması olmak üzere %100 doluluk oranına ulaştık. 
Girişimcilik ve ticarileşme konusunda destek olduğumuz kuluçka firmalarımıza ilk yıllarında ücretsiz destek sağlayıp diğer girişimci firmalarımıza da bölge rayiçleri altında kiralama hizmeti veriyor olmamıza rağmen kurulduğu andan itibaren kâr eden en genç teknokentlerden biri olma başarısını elde ettik. 
2 yıllık faaliyetlerimiz boyunca;
• Teknokent ekosistemini güçlü ve dinamik kılmak, teknokentteki firmalar ve hatta firma çalışanları arasındaki bağları kuvvetlendirmek, projeleri ve yaşanan tecrübeleri paylaşmak amacıyla düzenli aralıklar ile Coffee Talk etkinlikleri düzenledik.
• Bünyemizde bulunan firmalarımıza, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) akademisyenlerimize ve bizlerden destek talep eden bütün girişimcilere patent birimi olarak, patent ve marka başvurularını gerçekleştirip farkındalığı arttırmak amacıyla çeşitli etkinlik ve eğitimler düzenledik. 
• Teknopol İstanbul bünyesinde Ar-Ge faaliyeti yürüten firmaların Medikal Cihaz üretimi projelerinde ihtiyaç duydukları belgelendirme ve kalite hizmetlerini sağlamak maksadıyla teknokentin organik kuruluşunda hizmet vermek üzere TEKNOCERT International Kalite Sertifikasyon Birimi kurulumunu gerçekleştirdik.
• Ülkemizin zor zamanlar geçirdiği pandemi döneminde, T.C. Sağlık Bakanlığı Kapsamlı Hizmet Laboratuvarı ruhsatına sahip bir Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı kurarak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında yurtiçi/yurtdışı seyahat eden kişilerin, kamu kurum ve kuruluşlardan gelen numunelerin PCR ve Antijen test taramalarını gerçekleştirdik. 
• İş Geliştirme ve Proje İzleme Birimi faaliyetleri kapsamında, İstanbul Kalkınma Ajansı destekli Medikal Cihaz Test, Kalibrasyon, Ar-Ge, Eğitim ve Belgelendirme Merkezi Kurulumu Fizibilite Projesini, T.C. Ticaret Bakanlığı destekli In-Vitro Diagnostic Endüstrileri Kümelenmesi URGE Projesini ve KOSGEB destekli SBU TEKMER Projesini hayata geçirdik. 
Tüm bu azimli çalışmaların ardından 22 Aralık 2022 tarihinde 9. Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde “Erken Aşama TGB” kategorisinde 3.lük ödülünü alarak bu başarımızı
taçlandırdık. 
Her daim desteklerini hissettiğimiz SBÜ Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet ERDÖL’e şükranlarımızı bildirir, bu ödülü almamızda emeği geçen ortaklarımız; SBÜ, Pendik BelediyesiTuzla BelediyesiBoğaziçi ÜniversitesiVAKIF YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. ve Teknopolis TTO’ne, bölgemizde yer alan firmalarımıza ve bu ödülün alınmasında emeği geçen kıymetli iş arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.