2012 yılında ; Bilim, Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Desteğini de alarak, İTÜ Teknogirişim Atölyeleri'nde startup olarak kurulan Biyoteknika Mühendislik, Medikal, Bilişim San Tic. Ltd.Şti,  Türkiye’de ilk defa hastanın anatomisi ile tam uyumlu Çene eklem protezini (Tmj protez) 2013 yılında tasarlamış ve üretmiştir. Teknopol Sağlık Teknokenti bünyesinde kurulan Arge Ofisi ile hastalara özel çene, yüz ve kafatası implantları geliştirmektedir.
Biyoteknika Mühendislik, Medikal, Bilişim San Tic. Ltd.Şti. anatomi ile tam uyumlu alt ve üst ekstremite kemik implant ve protezleri tasarım ve üretim kabiliyetlerine sahiptir.
Ct, Mr görüntülerini işleyerek medikal modelleri 3D Printerlar ile üretme, sanal cerrahi planlamaları ve osteotomi kesi kılavuzları hazırlama konusunda tecrübesi ile yüzlerce vakaya mühendislik desteği vermiştir.

 

Detaylı bilgi için :  http://webdefence.global.blackspider.com/urlwrap/?q=AXicE2RmuCvMyJDxm4GhKKfSwChJr7ioTC83MTMnOT-vpCg_Ry85P5fB0MTbL8ArKMPA0MjS1JShOLUyN1EvMTuz2KE4qVQvNaVUr6SIIaOkpMBKX7-8vFwvKTO_JDU5Iy8zORGkHyTLwGAkzsgAALkKIwI&Z